יום שלישי, 23 במאי 2017

מפוחים לזיווד אלקטרוני

מפוחים מתקדמים לזיווד אלקטרוני מאופיינים ברמת יעילות גבוהה. הם מציעים תפוקה משופרת לעומת המכשירים האחרים וגם מבטיחים רמות נמוכות של רעש. בהשוואה לדור הקודם, מדובר על אמצעי יעיל שמסוגל להגיע לספיקות אוויר של עד 40 מק"ש. אמצעים מן הסוג הזה תורמים לחיסכון באנרגיה והם מיוצרים מלכתחילה באופן אקולוגי.

איך חוסכים באנרגיה?

השימוש בחומרים ממוחזרים והשמיר על תהליך ייצור אקולוגי מאפשרים חיסכון באנרגיה בטווח הקצר והארוך. כמו כן, את החיסכון באנרגיה משיגים באמצעים כאלה עם שיפורים אירו-אקוסטיים. אלו שיפורים שבאים  לידי ביטוי בעיקר במבנה ובעיצוב הכנפיים, ברמת רעש מרבית בפליטה ובזווית כנפיים אידיאלית. רמות הרעש נמוכות מאוד ואורך החיים הממוצע בזיווד אלקטרוני יכול להגיע עד 120,000 שעות עבודה.

שימושים ותכונות

הנתונים הטכניים מסבירים כיצד ניתן להשתמש במפוחים לזיווד אלקטרוני. ראשית, הם מתאימים למגוון יישומים אלקטרוניים. שנית, אפשר לנצל את היתרונות שלהם בנתבים, משני תדר, שרתים ועוד. יש מבחר של מוצרים קומפקטיים לכל אפליקציה אפשרית וטווח גדלים שנע בין 25 מ"מ עד 280 מ"מ. בדגמים מסוימים קיים מנוע רוטור חיצוני לאיזון וקירור, בעוד בדגמים מובילים יש אפשרות לרגשי טמפרטורה ורכיבי התראה אינטגרלים.

המאפיינים של המכשיר

מפוחים שמיועדים לזיווד אלקטרוני חייבים להיות בעלי מספר מאפיינים בולטים:
א. הגנה אלקטרונית – הם מצוידים בהגנה אלקטרונית מפני קוטביות הפוכה. קוטביות הפוכה מאפיינת זיווד אלקטרוני ולכן ההגנה היא חלק בלתי נפרד מפתרונות האוורור.
ב. תוחלת חיים – כפי שניתן להבין מהמפרט הטכני המפורסם על ידי היצרנים, תוחלת החיים שלהם גבוהה במיוחד. תוחלת החיים מאפשרת שימוש רצוף במוצרים שעוברים זיווד אלקטרוני.
ג. מתח – ניתן להשתמש במוצרים האלה במתחים שונים. המתחים העיקריים שנמצאים בשימוש נקבעים לפי דרישות הקירור. האפשרויות נעות בין מתח שנמוך ב-50%, עד מתח שגבוה ב-25% מהמתח הנומינלי של הציוד.

טכנולוגיה חדשה

המאפיין הבולט של המוצרים לזיווד אלקטרוני הוא שימוש בטכנולוגיה חדשה. הטכנולוגיה הזו מאפשרת לייצר אותם בתנאים נוחים ובמחיר אטרקטיבי. היא מספקת מבחר עצום של חידושים ופיתוחים חכמים, ועולה בקנה אחד עם השימוש בציוד.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה