יום שלישי, 7 ביוני 2016

משאבות מים חשמליות

משאבות מים חשמליות משמשות אותנו במגוון דרכים


משאבות מים חשמליות נועדו בכדי לסייע בהעברת מים ממקום למקום, והן משמשות בכדי להעלות את הלחץ בצינורות מים מסוימים, בסחרור מים חמים וקרים, בסיוע בשליחת מים לאזורים נרחבים ועוד. 

אז מה הן משאבות מים חשמליות ולמה הן משמשות? 


·         משאבות מים: נועדו בכדי לסייע לנו לנהל מים באזורים ודרכים מורכבים, אשר לחץ המים הרגיל אינו מספיק בכדי להשתמש בהם כראוי. ניתן למצוא משאבות כאלה במפעלים רבים, בניינים גדולים, בריכות, מערכות לחימום תת רצפתי ועוד, ובכולם נועדו המשאבות לפצות על החוסר בלחץ מים בכיוון הנדרש לנו. 

·        להעלאת לחץ המים: כאשר אנו רוצים להשתמש במים באזור הנמצא גבוה מקו המים הראשי, לחץ המים הנוצר ממגדל מים או כל דרך אחת אינו מספיק, ויש לשאוב את המים כלפי מעלה. בעזרת משאבות חשמליות ניתן להעלות את הלחץ גם במקומות גבוהים, ולכן נראה שימוש נרחב בהם בבנייני קומות, בנייני משרדים ואף מבנים בהם ישנם צינורות וקווי מים רבים אשר מורידים את לחץ המים הכללי. משאבות מים מסייעות לנו בהגעה ללחץ מים רצוי במקלחות, ברזים, שירותים, צינורות ועוד.

·         לסחרור מים חמים וקרים: סחרור מים הינו פעולה אשר מתבצעת על ידי רוב מערכות הובלת המים כגון מערכות הבריכה, מערכות שונות לחימום תת רצפתי, מערכות הובלת מים ועוד. פעמים רבות, המים אשר מגיעים למערכת צריכים להגיע בניגוד למפל הריכוזים שלהם, כלומר ישנו צורך בשאיבתם לכיוון המערכת. בכדי לעשות זאת נעשה שימוש במשאבות , אשר מובילות את המים למערכות השונות וכן יכול לסייע בהוצאת המים לאחר הסחרור.

·          לצרכי תעשייה: משאבות מים חשמליות נמצאות בשימוש בתעשייה בעיקר לשני דברים. הראשון הינו יצירת לחץ מים מוגבר באזורים בהם קו המים נמוך מקו המבנה כגון במפעלים גבוהים, מקומות בהם יש להעלות את המים לאזורים מוגבהים ועוד. השני הינו שאיבה בלחץ מים גבוהה, אשר חשובה ביותר ליעילות של כל מפעל וכן משמשת מפעלים שונים במגוון דרכים לשם ייצור. 

·         לצנרת הביוב: כאשר יש צורך בטיפול בצנרת הביוב, פעמים רבות נרצה להעלות את קו המים באזור מסויים, ולכן נצטרך לבצע שימוש במשאבות חשמליות אשר באות לתת פתרון לאזורים נמוכים במיוחד כדוגמת חניונים תת קרקעיים ומרתפים.

·         במערכות מיזוג: מערכות מיזוג רבות עושות שימוש במים בכדי לקרר או לחמם את החלל בו הן נמצאות, ועל כן צריכות להסתייע במשאבותאשר מובילות את המים במערכת הסגורה ועוזרות בסחרורן, קירורן או שמירה על חומם.


משאבות מים חשמליות מסייעות לנו בתחומים רבים ומגוונים 

בין אם ברצוננו להעלות את לחץ המים במקלחת, להוביל מים תחת הרצפה או להפעיל מערכות מיזוג שונות, אנו זקוקים למשאבות חשמליות.
משאבות אלה מסייעות לנו בהגעה ללחץ הרצוי בכיוון הרצוי ועוזרות לנו לנהל את זרימת המים בצורה הנדרשת לנו.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה